Żadna Orkiestra nie gra sama, a już z pewnością nie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku, liczni artyści zaszczycili swoją obecnością Finał WOŚP-u, zabawiając dorosłych i dzieci i podbijając nie tylko serca, ale i kwoty wpadające do puszek. Rekordzistką Finału w Madrycie okazała się jego Gwiazda Specjalna, która w sprytny sposób zachęcała obecnych do zasilania Orkiestrowej skarbonki.

Ale o tym w innym poście.

Tegoroczny Finał WOŚP w Madrycie odbywał się w artystycznej scenerii, czyli w Teatrze Replica, prowadzonym przez Jarosława Bielskiego w dzielnicy Tetuan (metro Guzman el Bueno). Tak jak i Teatr, który wystawia sztuki Witkacego po Hiszpańsku, tak i program 28. Finału był kombinacją polskiej i hiszpańskiej kultury.

Akcenty hiszpańskie, ze śpiewem, flamenco delikatnymi brzmieniami gitarowymi, zaprezentowały Youmiko La Paloma, Kamil Urbański, Magdalena Kasianowicz Małgorzata Kluz-Glen i Pamela Kłoczko. Zobaczcie sami:

Tradycyjne akcenty polskie zapewnił przede wszystkim zespół Krakus, który oprócz oficjalnego występu na scenie teatru, dał jeszcze spontaniczny pokaz swoich umiejętności w barze, w którym odbywala się druga część finału. Wspólne śpiewanie weselnych przyśpiewek, w kółku, w towarzystwie (i z udziałem) Pani Ambasador, z pewnością pozostanie w pamięci tegorocznych uczestników Orkiestry!

Pisząc o gwiazdach 28. Finału WOŚP w Madrycie, nie sposób nie wspomnieć o gwieździe innego (bynajmniej nie mniejszego) formatu. To także do niej ustawiały się kolejki chętnych do zdjęć, to ona rozkręcała publiczność swoim entuzjazmem i do samego końca wieczoru była z nami!

Dziękujemy Pani Ambasador!